icon

Firefox

78.0.2 için
Mac

3.9

8

Açık kaynak kodlu çoklu platform web tarayıcısı

904.5k

Bu uygulamayı oyla

Mozilla en iyi ürünü için daha fazla gelişim göstermeye devam ediyor: ücretsiz ve açık kaynak tarayıcısı, Firefox. Özelliklerinden bazıları; sekme sistemiyle çoklu sayfaları aynı anda taramayı sağlar, topluluk tarafından oluşturulan temalar, eklentilerle kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar, hali hazırda en fazla web standartlarını destekler.

En son kurulumu teknik yönlerini geliştirmeye odaklanmıştır, bu yüzden görünümü önceki versiyonlarıyla neredeyse aynıdır. Firefox, Optimum JavaScript motorları, HTML5 ile muhteşem uyumu ve tarayıcı eklentileri için bağımsız işlemleri ile performansını ve dayanıklılığını geliştirmiştir.

Bu versiyonu ayrıca siteler için yükleme hızını ve önceki versiyonları gibi aşırı hafıza kullanımından kaçınmak için kaynak tüketimini iyileştirmiştir. Tarayıcı her versiyonuyla çok daha iyiye gitmekte ve rakipleriyle daha güçlü bir yarışın içine girmektedir.

Kısacası, Firefox'un her yeni versiyonu hizmeti optimum seviyeye getirmeye devam eder. Şu anda Internet Explorer ve Google Chrome'a güçlü bir alternatif olarak görülüyor, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için ise ilk sırada.
X